מטבחים יוקרתיים

ייחודיותם של מטבחי יוקרה

היוקרה הקלאסית והייצוגית היא זו אשר רק מעטים יכולים להרשות לעצמם בשל מחירה – הינה שילוב מושלם בין פשטות ואלוהות. אין ספק כי עיצובים יוקרתיים מעניקים למטבח חזות מרשימה ומלאת הוד, תודות למגוון האפשרויות העומדות לרשות דיירי הבית. באמצעות תהליך עיצוב אישי ניתן להביא את המטבח ליצירת אמנות של ממש, מבלי לוותר על שימוש בחומרי הגלם האיכותיים ביותר בתחום מחד, ויצירת מראה נקי לעין מאידך. אלו הם הסודות של עיצוב מטבחים יוקרתיים על ידי אנשי מקצוע בתחום.

בין פשטות לאצילות

ייחודיות נוספת הבאה לידי ביטוי במטבחי יוקרה הינה השילוב המושלם בין פשטות כנה לבין אצילות שאין דומה לה. ניתן אולי לחקות יוקרה, אולם את המקור לא ניתן לזייף שכן כל זיוף יהיה בולט לעין ולא ישדר את אותה האצילות הייחודית. הפשטות הנשמרת ביוקרה אינה תולדה של ויתור על אלמנטים מהותיים בעיצוב, כי אם הערכת היופי הקלאסי והימנעות משימוש באלמנטים אקסטרהווגנטיים וצעקניים שונים, ההופכים את העיצוב כולו ליומיומי.

שמירה על עקרונות עיצוב

האלמנטים המאפשרים את עיצוב מטבחי היוקרה מחייבים שמירה ודיוק בעקרונות העיצוב הייחודיים. אלו הופכים את עיצוב המטבחים היוקרתיים לבעלי סממנים שלא ניתנים לשחזור בסגנונות עיצובים אחרים. על אף כי המושג יוקרה הינו ביטוי בו נעשה שימוש שגור כיום, רק מעטים אכן מעצבים מטבחי יוקרה אמיתיים לפי העקרונות החשובים.

דיוק

הדיוק הינו אבי העיצוב היוקרתי. בלא הדיוק, כל עיצוב יגיע לתוצאה חובבנית בלבד ולא ישיג את התוצאה הרצויה. באמצעות הדיוק ניתן להביא את המטבח ליצירת אמנות ייחודית ומרהיבת עין, תוך שמירה על המידות הנכונות, על יישום התכנית המקורית ועל ביצוע העיצוב באופן הסבלני, המושקע והאכפתי ביותר לאורך כל התהליך. עיצוב מטבחים חובבני יעניק לבית מראה מרושל ושגרתי, אפילו מוזנח. על מנת להבטיח את היוקרתיות יש לשמור על הדיוק במידות, בפרופורציות ועוד.

ירידה לפרטים הקטנים

הירידה לפרטים הקטנים גם היא מיסודות העיצוב היוקרתי. שמירה על פרזולים במקומות הנכונים, דרגת החספוס בקירות מעוצבים בשפריץ, קשתות ייחודיות העשויות גבס במידה ובגובה הנכונים, נצנצים בצבע המתאים בתוך השיש ובמשטחי העבודה במטבח, על הקיר וסביב הכסאות, בחירת המנורות המתאימות ליצירת אור במטבח ועוד – כל אלו מבטיחים כי התוצאה הסופית תהיה משביעת רצון.

חתירה מתמדת לשלמות

שלמות עלולה לפגוע במראה עיצובי כלשהו ולכן היוקרה שומרת תמיד על שאיפה לשלמות. לעולם לא יהיה עיצוב ברמה מוגמרת לחלוטין, שהרי תמיד יהיה אלמנט מסוים שיצריך שיפור ועבודה נוספת. לפיכך, החתירה לשלמות מהווה את אבני היסוד של היוקרה – המעניקים לה את גדולתה ואת נבדלותה מסגנונות עיצוב אחרים.