מטבחים מעוצבים

מגמה הולכת וגוברת

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה הולכת וגוברת של מתן חשיבות מרבית לעיצוב המטבח. בין אם בשל המקום שתופס האוכל בתרבות הישראלית והמערבית ובין אם בשל גלישת הגבולות בין חדרי הבית השונים, ניכר כי המטבחים זוכים לחסד משמעותי ונהנים ממגוון עיצובים מרשימים ויוקרתיים ממגוון רחב של סוגים. נדמה כי העשורים האחרונים היטיבו רבות עם חדר המטבח: כיום ניתן למצוא סגנונות ושילובי סגנונות מרהיבים ההופכים כל מטבח ליצירת אמנות של ממש.
הגורמים המאפיינים את המטבחים המעוצבים מוכרים: קונספט ייחודי הנשמר למשך כל העיצוב, טכנולוגיות מתקדמות שנעשה בהן שימוש, התאמה לצרכי הדיירים והענקת תחושת יוקרה בלתי ניתנת להתעלמות. המאמר הבא מפרט את המאפיינים הייחודיים של כל מטבח.

יוקרה

יוקרה הפכה לשם קוד בעיצוב ובכלל בשנים האחרונות. לא כל תחומי העיצוב אכן שומרים על יוקרה בתהליך אולם המטבחים המעוצבים החדשניים הינם בעלי מראה מרשים ומלכותי שלא ניתן להתעלם ממנו. תודות לטכניקות שונות ניתן להפוך את המטבח הפשוט ביותר לחדר אוכל מרשים ועוצר נשימה. שיש אדום עם נצנצים, משטחי עבודה בצבעים ייחודיים, השפרצות צבעוניות על הקיר, שילובי גוונים מדהימים, חומרים חדשניים וטכנולוגיות חכמות המאפשרות לתפעל את המטבח מרחוק – כל אלו הופכים את המטבח היוקרתי ליצירת אומנות מרהיבת עיניים.

קונספט

בעידן אינטרדיסציפלינארי כמעט שלא ניתן להתעלם מהחופשיות הניתנת לעולם העיצובולמגמות האקלקטיות המבקשות לשלב מגוון רחב של סגנונות במטבח ובחדרי הבית השונים. אף על פי מגוון הטכניקות והסגנונות השונים הבאים לידי ביטוי במטבחים המעוצבים החדשניים, ניכר כי ישנו רעיון מקורי ואחיד הנשמר מאחורי כלל העיצוב ומעניק לו את הטון המרכזי. כך, אנו זוכים לראות שילובים של ישן עם חדש השומרים על טכנולוגיות מתקדמות או שילובים של מינימליסטי ועשיר המשתייכים כולם לעיצוב אוריינטלי.

שימוש בטכנולוגיות מתקדמות

הטכנולוגיות המתקדמות הינן סימן ההיכר הבולט ביותר של המטבחים המעוצבים כיום. טכנולוגיות חכמות מאפשרות לתפעל את המיקוגל ואת התנור באמצעות שלט רחוק או באמצעות קול, להפעיל ולכבות את המזגן באמצעות הקול ולבשל מטעמים מבלי להיכנס למטבח. תודות לטכנולוגיות החדשניות הקיימות כיום בתפעול הבית החכם יכולים רבים ליהנות מחיים קלים ונוחים הרבה יותר.

התאמה אישית לצרכי הבית

כל בית הינו בעל צרכים ייחודיים משלו. מסיבה זו, המטבחים המעוצבים אינם יכולים להיות משווקים באמצעים מסחריים אלא מותאמים באופן אישי לצרכים של כל בית על דייריו. באופן זה ניתן להבחין במטבחים רחבי ידיים ומטבחים צרים יותר, מטבחים עמוסים ומטבחים בעלי עיצוב נקי ומינימליסטי, מטבחים הכוללים יציאה לחצר ואחרים הממוקמים דווקא במרכז הבית, מטבחים בעלי אי בישול במרכזם ומטבחים הפולשים לתוך שטח הסלון. המשותף לכולם הוא תהליך העיצוב האישי המותאם לצרכי הלקוח.